We Love Lanzarote

Lanzarote pogoda

Jaka jest pogoda na Lanzarote? Dowiedz się, kiedy najlepiej przyjechać na wyspę.

Kiedy najlepiej przyjechać Lanzarote?

Lanzarote pogoda lub pogoda na Lanzarote- to jedne z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę GOOGLE  frazy kluczowe dotyczące Lanzarote. Kolejne to Lanzarote co zobaczyć lub Lanzarote największe atrakcje. 

Nie ma się czemu dziwić. Każdy, kto udaje się na wakacje na wyspę Lanzarote chce, aby pogoda była idealna. Idealna, czyli jaka? 

  • Taka, aby kąpać się w oceanie bez drętwiejących stóp. 
  • Taka, aby zjeść kanapkę na plaży, nie zagryzając jej piachem.
  • Taka, aby chodzić w krótkim rękawie przez większość dnia.
  • I wreszcie taka, żeby nie padało!

 

10 najczęściej zadawanych pytań
dotyczących pogody na Lanzarote

Lanzarote pogoda

Jaka jest najlepsza pora roku, aby przyjechać na Lanzarote?

Najlepszy czas na podróż na Lanzarote to kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik. Okresy te mają kilka zalet: więcej godzin światła dziennego na zwiedzanie wyspy, przyjemny czas na piesze wędrówki i plażowanie, a poza sezonem ceny hoteli są niższe niż przez resztę roku. Dodatkowo między wrześniem a grudniem są najpiękniejsze zachody słońca i idealne warunki do fotografii

Które miejscowości są najcieplejsze na wyspie Lanzarote?

lanzarote pogoda

Miasteczka o najlepszym klimacie to zdecydowanie: Arrecife, Puerto del Carmen, Costa Teguise, Playa Blanca, Playa Honda, Punta Mujeres, Arrieta, Caleta de Famara z dobrą pogodą przez co najmniej 11 miesięcy w roku. Costa Teguise jest najbardziej wietrzna z tych miejscowości, co szczególnie zainteresuje miłośników windsurfingu Caleta de Famara natomiast od września do marca jest rajem dla surferów

Który miesiąc jest najcieplejszy?

Zdecydowanie sierpień. Najwyższa zanotowana temperatura to 43.6 stopni Celsjusza. Średnia temperatura to 25 stopnie Celsjusza.

lanzarote pogoda

Który miesiąc jest najzimniejszy?

lanzarote pogoda

Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń.  Najniższa zanotowana temperatura wynosiła w styczniu 8 stopni Celsjusza (pamiętajcie NIE na wybrzeżu), natomiast średnia temperatura wynosi ok 17 stopni. 

Czy na Lanzarote pada deszcz?

lanzarote pogoda

Tak, oczywiście! Pada! Ale bardzo rzadko. Specjaliści od pogody obliczyli, ze średnio jest 18 dni deszczowych w roku. 

W przeciwieństwie do reszty archipelagu, Lanzarote nie ma wysokich gór (najwyższy szczyt Peñas del Chache  ma około 670 m), więc jest bardzo niewiele chmur, z których mógłby spaść deszcz.

 

Które miesiące są najbardziej deszczowe?

lanzarote zima

W grudniu i styczniu zanotowano najwięcej deszczu. Ale uwierzcie mi, że to ma też niezwykły urok, ponieważ Lanzarote staje się niewiarygodnie zielona!

Co robić, kiedy pada deszcz?

lanzarote pogoda

Odpowiedź jest bardzo prosta! Zwiedzać Lanzarote!

We Love Lanzarote podpowie, co zobaczyć  na wyspie Wskażemy Ci największe atrakcje na Lanzarote  i zorganizujemy Ci najciekawsze wycieczki fakultatywne na wyspie Lanzarote 

Czy na Lanzarote zawsze wieje wiatr?

lanzarote pogoda

To jest najczęściej pojawiające się pytania wśród moich Gości: cyt: ”Pani Zosiu, zawsze tu tak wieje?”. Odpowiedź brzmi: Nie! Nie zawsze. Koniecznie przyjedźcie od września do grudnia. Wtedy passaty cichną i zaczyna się najpiękniejszy okres na Lanzarote! 

Idealny do spędzenia czasu aktywnie: na rowerze, na nurkowaniu, surfingu czy trekkingu!!!

Calima na Lanzarote.
Co to jest?

lanzarote pogoda

Calima, czyli gorące i suche powietrze z drobinkami pyłu, piachu z Sahary przywiewanej przez wiatr Siroco. Charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami i ograniczeniem widoczności. Jak najłatwiej rozpoznać kalimę? Wystarczy spojrzeć na horyzont. Jeśli zobaczysz długą, żółtą linię, to oznacza to, że calima dopadła Lanzarote 🙂 Ile trwa? Zazwyczaj od 3 do 5 dni. 

Jaka jest temperatura oceanu na Lanzarote ?

lanzarote pogoda

Średnia temperatura wody na Lanzarote wiosną i zimą sięga 19°C, latem wzrasta do 21°C, a jesienią wynosi 23°C. Jak widzicie, każdy miesiąc jest super, żeby popływać w oceanie! 

Oto odpowiedzi na nabardziej nurtujące pytania odnośnie pogody na Lanzarote.

Gdybyście mieli jakiekolwiek inne pytania, koniecznie napiszcie w komentarzu. Tymczasem pozdrawiam ciepło z Lanzarote! 

Zosia 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *