We Love Lanzarote

Lanzarote atrakcje

Dowiedz się, jakie są największe atrakcje na południu Lanzarote

Park Narodowy Timanfaya

Park Narodowy Timanfaya jest zdecydowanie największą  atrakcją na południu Lanzarote. Przyciąga prawie półtora miliona turystów każdego roku i chyba nie ma osoby, która będąc w Parku, nie zrobiła sobie zdjęcia przy figurce diabła z Timanfaya!. 

Park jest położony w południowej części Lanzarote między gminą Tinajo a Yaiza. Jest drugim najczęściej odwiedzanym Parkiem na Wyspach Kanaryjskich (Pierwszy to Park Narodowy PN El Teide na Teneryfie) i trzecim w całej Hiszpanii (zaraz po Parku El Teidei Picos de Europa). 

W Timanfaya znajduje się ponad 25 wulkanów, które wybuchały między latami 1730 a 1736. 

To właśnie w tym miejscu przekonacie się o sile wybuchających kraterów, poczujecie gorące kamyczki wulkaniczne na własnej skórze i dowiecie się, dlaczego Park Narodowy nazywany jest Górami Ognia. Gdybyście potrzebowali zwiedzić Park z przewodnikiem, informacje znjadziecie tutaj.

Lanzarote, wycieczki indywidualne

Los Hervideros

Wybuchy wulkanów Timanfaya pokazały swą niezwykłą siłę, prawdziwy charakter  i charyzmę. Rzeka lawy płynęła przez południowe wybrzeże, niszcząc okoliczne miejscowości i piękną przyrodę Lanzarote. Jej gorący temperament mógł zatrzymać tylko inny żywioł- Ocean. Swoją zimną naturą, poskromił płomienie i raz na zawsze z szalejącego i buchającego ognia, zamienił lawę w zastygłe formacje skalne. Poprzez erozję, sól i bardzo silne fale ze zbiegiem czasu, utworzyły się niewiarygodne jaskinie, balkony, które dziś tworzą jedną z największych atrakcji turystycznych na Lanzarote.

El Golfo

O wyjątkowości tego miejsca rozpisuje się cały internet, kiedy pod lupę wchodzą największe atrakcje na południu Lanzarote. #elgolfo na Instagramie liczy ponad 48,7 tysięcy publikacji  i jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na Lanzarote. Na jego zielony kolor wpływają algi, a sama nazwa, czyli Charco de los Clicos to nic innego jak “kałuża Clicos”, czyli skorupiaków, które zamieszkiwały tę lagunę. Skorupiaki  Clicos wyginęły w XIX wieku, zjedzone przez żółwie, które były hodowane przez sąsiadów miejscowości el Golfo, na której terenie znajduje się ta niezwykle oryginalna atrakcja. Na El Golfo wybieramy się podczas wycieczek jednodniowych. Zapoznaj się z naszą ofertą. 

Lanzarote, wycieczki indywidualne

Plaże Papagayo

Rejs na Plaze Papagayo
Lanzarote posiada mnóstwo cudownych plaż. A gdzie jest ta najpiękniejsza? No właśnie...wybór jest ciężki, bo należy wymienić co najmniej 3. Caleton Blanco, Famara i Plaże Papagayo.Te ostatnie położone są na terenie Parku Naturalnego Los Ajaches i stanowią odcinek 7 km plaż o konsystencji mąki i koloru złota. Te dziewicze zatoczki są zdecydowanie jedną z tych atrakcji, które trzeba odwiedzić, wypoczywając na Lanzarote. Zachwyca tu kolor piasku, krystalicznie czysta woda, ogromna ilość kolorowych rybek i co najważniejsze brak wiatru. Oficjalnie jest 7 zatoczek. Każda z nich ma inną nazwę, jednak między znajomymi mówi się: Jedziemy na Plaże Papagayo. Zdecydowanie najwygodniejszą formą, aby zwiedzić plaże papagayo jest rejs katamaranem.

La Geria

La Geria przypomina księżyc ozdobiony kraterami🌚🌙

Jest nieziemsko piękna. Zdecydowanie jest moim number one na wyspie i bez wątpienia jest największą atrakcją na południu Lanzarote!!!🍷

Uprawa winorośli krok po kroku i w wielkim skrócie:

🍇 Kopiemy dół na głębokość ok. 2,5 metra, aby dotrzeć do żyznej gleby

🍇 Sadzimy krzaczek winorośli

🍇 Zasypujemy wulkanicznym popiołem (Lapilli, Picon), który ma właściwości higroskopijne (dzięki temu zatrzymuje wodę i filtruje ją do gleby)

🍇 Z wulkanicznych kamieni tworzymy murek (tzw. Los Zocos), który chroni winorośl przed wiatrem.

Lanzarote, wycieczki indywidualne
Lanzarote, wycieczki indywidualne

Los Charcones

Na południu wyspy, niedaleko kurortu Playa Blanca, znajduje się miejsce, które częso określane jest rajem Lanzarote. Los Charcones – baseny naturalne, o ktrórych jest mowa, faktycznie poprzez swoją kolorystykę, układ kamieni, fal rozbijających się o skały opowiadają baśniową historię.

 

Niektóre baseny są ogromne, inne nieco mniejsze, jedne przypominają swoją formą krople deszczu💧a jeszcze inne wyglądają jak chmury☁️ Najbardziej magiczne są tu jednak kolory, które łatwiej wyobrazić sobie w wafelku z lodami, niż między kamieniami zanurzonymi w wodzie. Cytrynowy🍋pistacjowy, wiśniowy🍒 pomarańczowy🍊 miętowy to najczęściej spotykane kolory, z którymi łączy się dominująca barwa turkusu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *