We Love Lanzarote

Plaża Papagayo

Plaża Papagayo

Malowniczy archipelag Kanaryjski skrywa wiele miejsc zapierających dech w piersiach. Jednym z nich jest Lanzarote. Wyspa słynie z wulkanów, pięknych krajobrazów oraz gorącego klimatu. Znajdują się na niej również atrakcyjne plaże, a wśród nich urzekająca Papagayo.

Jedna z najbardziej popularnych plaż wyspy Lanzarote

Jedna z najsłynniejszych plaż wysp Kanaryjskich to jasny pas drobnego i miękkiego piasku o długości 120 m i średniej szerokości 15 m. Rajska Papagayo jest położona w południowej części Lanzarote. Ma kształt zatoki, a rozmieszczone po obu stronach wysokie klify nie tylko osłaniają ją przed wiatrem, ale także dostarczają zachwycających widoków. Ze względu na układ miejscowi lubią porównywać ją do muszli.

Spokojna woda otaczająca piaszczyste tereny jest bardzo czysta. Kusi plażowiczów niezmąconą taflą i głębokim, turkusowym odcieniem. Jest doskonałym miejscem do pływania oraz nurkowania z rurką. Duża przejrzystość ułatwia obserwację podwodnej fauny i flory. To także bezpieczne otoczenie dla dziecięcych zabaw. Dzięki tym zaletom plaża Papagayo jest wysoko ceniona i lubiana przez turystów odwiedzających Lanzarote.

Lokalizacja i dojazd

Turyści poszukujący najpiękniejszych miejsc do plażowania powinni koniecznie podjąć wysiłek odwiedzenia plaży Papagayo. Znajduje się ona w Parku Krajobrazowym wyspy Lanzarote. Prowadzą do niej szlaki, które można przebyć w całości pieszo lub samochodem (najlepiej 4X4 ponieważ na plaże Papagayo prowadzi droga szutrowa). Uwaga! Wjazd samochodem jest dodatkowo płatny (ok. 3 euro). Oba sposoby podróżowania mają w tej okolicy swoje plusy. Zmotoryzowani mają większą swobodę przemieszczania się i szybciej mogą osiągnć swój cel.  Jednak na osoby przemierzające trasę o własnych siłach czeka nagroda w postaci zapierających dech w piersi widoków. 

Skorzystaj z malowniczych szlaków Los Ajaches

Los Ajaches to górzysty obszar, uznawany za jeden z najstarszych geologicznie na wyspie Lanzarote. To właśnie w tym rejonie leży plaża Papagayo. Poza górami występują tu również wąwozy i doliny, dzięki czemu ukształtowanie terenu jest bardzo zróżnicowanie. Okolica jest wyjątkowo atrakcyjna z uwagi na piękne krajobrazy. Warto podjąć trud i podziwiać je, przemierzając jeden z licznych szlaków turystycznych. Zwłaszcza że na ich trasie można natknąć się także na ślady sięgające czasów prehistorycznych, np. jaskinie, osady czy fragmenty kamiennych murów. 

Rejs na Plaze Papagayo
Lanzarote- Papagayo -plaże

Atrakcje na plaży Papagayo

Na jednej z najpopularniejszych plaż na Lanzarote nie może zabraknąć rozrywek. Spragnieni zabawy turyści odwiedzający plażę Papagayo mogą liczyć na:

  • smaczne jedzenie w restauracji z lokalną kuchnią i fantastycznymi widokami na zatokę 
  • relaks podczas plażowania
  • Idealne miejsce na snorkelling
  • A dla tych, którzy szukają dodatkowych wakacyjnych wrażeń mogą udać się w rejs katamaranem na plaże Papagayo
  • Po całym dniu wrażeń warto wybrać się na plażę, by obejrzeć spektakularny zachód słońca.

Rajska plaża Papagayo

Miłośnicy słońca i morza znajdą na Papagayo wszystko to, za czym na co dzień tęsknią. Zachwycające otoczenie sprawia, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do odpoczynku i plażowania. Czysta woda i piękne widoki to doskonały powód, by uciec od zgiełku miasta i udać się na Lanzarote. Sprawdź, czym zachwycają się odwiedzający z całego świata i spędź udany wypoczynek na jednej z gorących wysp archipelagu Kanaryjskiego. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *