We Love Lanzarote

Lanzarote - TOP 7 miejsc
z instagrama

Lanzarote króluje na instagramie

Lanzarote jest przepełniona miejscami, które po prostu trzeba sfotografować. Poniżej przedstawiamy siedem zakątków na Lanzarote, które sprawią, że Twoi followersi spadną z krzeseł 🙂 W oczy fotografa rzucają się dzikie czarne plaże, majestatyczne punkty widokowe, a także tunele wulkaniczne. 

W dzisiejszych czasach, wraz z rozwojem social media, bez względu na to, jak bardzo chcesz wybrać się w podróż, aby cieszyć się krajobrazem i wypocząć, nieuniknione stanie się robienie zdjęć. Tym bardziej, jeśli na wakacje marzeń wybierzesz Wyspy Kanaryjskie, a przede wszystkim miejsce tak instagramowe, jak Lanzarote. 

Wyspa ma zapierające dech w piersiach punkty widokowe, dzikie plaże z czarnym piaskiem, sekretne jaskinie i wiele miejsc z filmowymi zachodami słońca. Czasem jednak trudno zorientować się, które miejsca są kluczowe do zrobienia zdjęć i odniesienia sukcesu na Instagramie.

Na północy wyspy, w gminie Haría, znajduje się jedno z najbardziej imponujących miejsc, w których możesz obejrzeć epicki zachód słońca i zrobić spektakularne zdjęcia. 

Aby się do niego dostać, musisz wybrać drogę LZ-10, która łączy miejscowość Haría z Los Valles i skręcić w polną drogę w kierunku Ermita de las Nieves. Jeśli jednak wakacje kojarzą Ci się z labą i słodkim lenistwem, a wypożyczenie samochodu na Lanzarote kojarzy Ci się bardziej ze stresem niż relaksem, niczym się nie przejmuj. My Cię tam zawieziemy! Tej najwyższy punkt widokowy jest w naszej ofercie wycieczek jednodnodniowych po Lanzarote. Udajemy się tam z polskim pilotem podczas wycieczki objazdowej w małych grupach. Link znajduje się tutaj.

Fotografia: @pstrykzpomyslem

 

Mirador de Las Nieves

Lanzarote króluje na instagramie

Pod imponującym klifem: Risco de Famara znajduje się plaża o tej samej nazwie. Miejsce bardzo popularne zarówno dla lokalsów, jak i dla przyjazdnych. Lokalni polują na najlepsze fale na wyspie, a przyjezdni na surferów, aby zrobić im spektakularne zdjęcia w ruchu z deską surfingową. 

 

Sześć kilometrów złotego piasku sprawia, że ​​plaża Famara jest idealnym miejscem na długie spacery, gdy słońce zachodzi na horyzoncie.

 

Najbardziej spektakularne zdjęcia mają miejsce o zachodzie słońca, kiedy klif robi się czerwonawy, a niebo wypełniają pomarańczowe odcienie, które mieszają się z błękitem morza.
 

Plaża Famara

Lanzarote, wycieczki irowerowe

W kilku miejscach na świecie można zrobić sobie zdjęcie na plaży z samolotem przelatującym nad twoją głową w odległości mniejszej niż 100 metrów, a jedno z nich znajduje się na Lanzarote.

Plaża Guacimeta, położona przed Avenida de Playa Honda, charakteryzuje się kilometrami piasku i spokojnymi wodami, ale także granicami z wyjątkowym obszarem, lotniskiem Césara Manrique na Lanzarote.

Każdego dnia dziesiątki turystów przyjeżdżają w te okolice rowerami, aby zobaczyć, jak samoloty startują i lądują, a przy okazji zrobić niesamowite zdjęcie.

Fotografia instagram: @eshoradeviajar

Lądujące samoloty nad Plażą Guacimeta
w Playa Honda

Lanzarote króluje na instagramie

Los Charcones, czyli baseny naturalne, w ostatnich latach zyskują na popularności wśród turystów odwiedzających południe wyspy. Położone  w gminie Yaiza, zaledwie 2 km od latarni morskiej Pechiguera w Playa Blanca, ten zestaw naturalnych basenów składa się z setek małych “oczek wodnych”. Niektóre baseny są ogromne, inne nieco mniejsze, jedne przypominają swoją formą krople deszczu jeszcze inne wyglądają jak chmury Najbardziej magiczne są tu jednak kolory, które łatwiej wyobrazić sobie w wafelku z lodami, niż między kamieniami zanurzonymi w wodzie. Cytrynowy pistacjowy, wiśniowy pomarańczowy miętowy to najczęściej spotykane kolory, z którymi łączy się dominująca barwa turkusu.Chociaż jest to super miejsce na relaks, należy wspomnieć, że dni z wysokimi falami lub wiatrem mogą stać się niebezpieczną przestrzenią do pływania. Dlatego jadąc tam udajcie się, kiedy jest odpływ i bardzo, bardzo uważajcie!
Fotografia instagram: @lanzarote_official

Los Charcones

lanzarote instagram

Na północy znajduje się również kilka bardzo instagramowych miejsc. Poza Mirador del Rio i Jaskinią Jameos del Agua, przyjezdni polują na jaskinię na plaży La Cantería w rybackiej wiosce Orzola. 

Na końcu plaży zobaczysz kilka skał nagromadzonych w formie muru, jeśli ostrożnie je przekroczysz, odkryjesz ukrytą jaskinię.  Chociaż omijanie skał można wykonać bez żadnych trudności, ważne jest, aby upewnić się, że jest całkowity odpływ. W przeciwnym wypadku dostęp do jaskini będzię niemożliwy.

 

Fotografia instagram: @espacio_canario

Jaskinia na plaży
La Canteria w miejscowości Orzola.

lanzarote instagram

To miejsce zyskuje na popularności, jak żadne inne. Jest perełką instagrama i jednym z częściej fotografowanych miejsc. #Las grietas, czyli literalnie “pęknięcia” jest niczym innym, jak wydrążonym przez wodę krótkim kanionem na Lanzarote, znajdującym się w wulkanie Montaña Blanca.  

Niezaprzeczalnie, robi niesamowite wrażenie. Jest kolorystycznym majstersztykiem, a najlepiej pozować na jego tle w konkretnych,rzucających się w oczy kolorach (np. czerwony).  Wtedy możemy liczyć na naprawdę zjawiskowe zdjęcie, cudowne kontrasty i całą masę nowych followersów na instagramie.

 

Fotografia instagram: @welove_lanzarote

Las Grietas

lanzarote instagram

To zdecydowanie najpiękniejszy prywatny dom na wyspie, który można podziwiać i fotografować. Niegdyś należał do egipskiego aktora Omara Sharia, jednak na bardzo krótko. Przegrana gra w brydża pozbawiła go tej malowniczej i niezwykle oryginalnej przestrzeni. Zaprojektowana przez Jeusa Soto zgodnie z wizją Cesara Manrique budzi podziw, szacunek i zachwyt. Tam po prostu wszystko się zgadza. 

 

Do LagOmar możesz udać się na tygodniwy wypoczynek, który kosztuje 750€ dla dwóch osób, albo możesz skorzystać z naszej wycieczki fakulatatywnej po polsku, która jest zdecydowanie tańszą opcją 🙂 Kliknij tutaj, aby poznać program wycieczki

Fotografia instagram: @welove_lanzarote

LagOmar

lanzarote instagram

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *