We Love Lanzarote

Wycieczka po polsku lanzarote

Największe atrakcje na Lanzarote

Największe atrakcje na Lanzarote i wycieczki fakultatywne. Lanzarote to wyspa zrodzona z dwóch głównych żywiołów- ognia i wody. Trzeci element, który dopełnia puzzlową mapę Lanzarote to powietrze, które podkreśla jej wyjątkowy charakter.

Lawa, ocean, wiatr – trzy części składowe Lanzarote, które tworzą jej esencję i tak mocno wbijają się w serca przyjezdnych, że Ci nie są w stanie zachować neutralnego stanowiska. Często się mówi o „LOVE – HATE RELATIONSHIP”. Często słyszy się głosy absolutnie skrajne: jedni są zachwyceni jej wulkanicznym charakterem, inni postrzegają jej wszechobecne dywany lawy jako gruzowisko i „wieczny plac budowy”. Jedno jest pewne! Lanzarote wzbudza silne emocje! 

Poznaj największe atrakcje Lanzarote

Park Narodowy Timanfaya

Lanzarote, wycieczki indywidualne

Park Narodowy Timanfaya: usytuowany w południowo -zachodniej części Lanzarote. Drugi najczęściej odwiedzany Park Narodowy Na Wyspach Kanaryjskich. Królewska siła manifestuje się w jego niedostępności i wysokiej pozycji (wulkany można zwiedzać tylko zza szyb autokaru). 

Swoją srogość i władzę pokazuje najlepiej, kiedy się zezłości (podczas wybuchów gejzerów), ale jak na prawdziwego władcę przystało, potrafi być również szlachetny i romantyczny. Roztacza dużo ciepła, gdy podaruje mu się dary w postaci wyjątkowych gatunków roślinnych. Przede wszystkim rozgrzewa się do czerwoności, kiedy podaje mu się ostry krzew – aulagę –  (gatunek roślinny występujący na Lanzarote i Fuerteventurze).  

Jeśli nie lubisz stania w kolejkach do atrakcji, zarezerwuj objazdową  wycieczkę po Lanzarote po polsku z oferty We Love Lanzarote. Wycieczki zorganizowane mają ten atut, że nie trzeba stać w długich kolejkach do wejścia (szczególnie w okresie wakacyjnym- lipiec -wrzesień). 

UWAGA! Najlepiej udać się do Parku Timanfaya tuż przed otwarciem lub zamknięciem, aby uniknąć kolejek. Godziny otwarcia: 09:30 – 15:45(ostatnia wizyta). Cena: dorosły: 12€, dziecko: 7-12 lat: 6€

Jaskinia Jameos Del Agua

Lanzarote wycieczki po polsku

Jameos del Agua: Wiadomo z historii ludzkości,  że Król i Królowa żyją w największej zgodzie, jeśli za często się nie widują. Idealny match istnieje też i na Lanzarote. Na północy króluje Jaskinia Jameos del Agua. Delikatna, piękna, subtelna. Zawsze żyje w zgodzie z naturą i otaczającym ją środowiskiem. Czule opiekuje się fauną (ślepe Kraby Albinosy- gatunek endemiczny), daje schronienie przyjezdnym w upalne dni i godnie prezentuje swoje królestwo na północy wyspy. Zawsze skąpana w szlachetnych kolorach bieli i błękitu, ukazując tym samym swoją stabilność, czystość i królewskie opanowanie. Jaskinię Jameos del Agua możecie zwiedzić, korzystając z oferty We Love Lanzarote. Organizujemy fakultatywne wycieczki jednodniowe w małych grupach lub autokarem 

UWAGA! Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00; 17:15-ostatnia wizyta. Cena: dorosły: 10€, dziecko: 7-12 lat: 5€

Mirador del Rio - punkt widokowy na La Graciosę

Lanzarote co zobaczyć

Mirador del Rio: Położony na wysokości 400 metrów na klifach Famara. Mirador del Río jest jednym z najbardziej reprezentatywnych dzieł architektonicznych Césara Manrique. To dzieło sztuki idealnie ukazuje entuzjazm Manrique dla integracji sztuki i natury.Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pozostałości starej baterii wojskowej z końca XIX wieku, zakamuflowanej w skale z mistrzostwem, jakie mógł sobie wyobrazić tylko taki geniusz jak Manrique. El Mirador wychodzi na El Río, wąski pas morza, który oddziela Lanzarote od wyspy La Graciosa. 

UWAGA! Godziny otwarcia: 10:00 – 17:00, Cena: dorosły: 5€, dziecko: 7-12 lat: 2,50€

Ogród kaktusów i kaktusowy hamburger!!!

Lanzarote, wycieczki po polsku

Jardin de Cactus: W 1991 roku lokalny artysta Cesar Manrique przemienił dawny kamieniołom, z którego wydobywano materiał piroklastyczny do budowy dróg czy domów na ogród kaktusów. Dziś w tym zaadaptowanym na ogród wulkanie można podziwiać 4500 kaktusów z 450 różnych gatunków z całego świata. Dominują kaktusy z Meksyku, ale możemy podziwiać także różne rodzaje z Madagaskaru, Etiopii czy Ekwadoru. Ogród kaktusów jest ostatnią największą atrakcją na Lanzarote stworzoną przez Cesara Manrique na rok przed jego śmiercią. Aby zwiedzić ogród kaktusów na Lanzarote, skorzystaj z oferty wycieczek fakultatwynych organizowanych przez We Love Lanzarote. 

UWAGA! Godziny otwarcia: 10:00 – 17:00, Cena: dorosły: 6€, dziecko: 7-12 lat: 3,25€. CIEKAWOSTKA: Ogród kaktusów na Lanzarote to jedyne miejsce na wyspie, w którym można zjeść Hamburgera z Kaktusa!

Charco de los Clicos - El golfo

lanzarote wycieczki po polsku

El Golfo – Charco de los Clicos – szmaragdowe jeziorko położone w południowo zachodniej części wyspy w wiosce el Golfo- wyróżnia się na Lanzarote ze względu na kontrasty kolorów, które w tym miejscu prezentują się wprost doskonale. Nie tylko kolory tutaj zaskakują, także perspektywa obserwowania tego miejsca. Krajobraz widzi się tu z boku, dokładnie tak, jak ukazane jest to w filmie „Przerwane objęcia” Pedro Almodovara. Odnosi się wrażenie, jakby to miejsce oglądało się z balkonu w amfiteatrze. Miedziano –brązowe barwy skał wulkanicznych tworzą jego ściany. Czarna wulkaniczna plaża jest sceną, na której swoją brawurową rolę spektaktlu pt: „Esencja natury” odgrywa szmaragdowe jezioro. Atramentowy kolor oceanu wraz z bielą fal wpływających na czarny piasek stanowią bliższe i dalsze miejsca widowni. 

La Geria - winnice i najlepsze wino na Kanarach

Lanzarote, wycieczki po polsku

La Geria  przypomina księżyc ozdobiony kraterami. Jest nieziemsko piękna. Zdecydowanie jest moim number one na wyspie!!! Uprawa winorośli krok po kroku i w wielkim skrócie: 1. Kopiemy dół na głębokość ok. 2,5 metra, aby dotrzeć do żyznej gleby 2. Sadzimy krzaczek winorośli 3. Zasypujemy wulkanicznym popiołem (Lapilli, Picon), który ma właściwości higroskopijne (dzięki temu zatrzymuje wodę i filtruje ją do gleby)4. Z wulkanicznych kamieni tworzymy murek (tzw. Los Zocos), który chroni winorośl przed wiatrem.

CIEKAWOSTKI
Winorośl na Lanzarote jest płożąca, a nie pnąca
Uprawa winorośli jest tylko ekologiczna, a winogrona są zbierane ręcznie
Lanzarote jest pierwszym miejscem w Europie, w którym rozpoczyna sie winobranie
Region La Geria jest najstarszą winną krainą na Wyspach Kanaryjskich.
Bodega el Grifo (1775) jest najstarszą piwnicą winiarską na wyspach i jedną z 10 najstarszych w Hiszpanii, a najsłynniejszym szczepem jest Malvasia.

Jeszcze się Wam przyznam! Moje ulubione wino z Lanzarote pochodzi z Bodegi El Rubicon  SALUD!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *