We Love Lanzarote

park narodowy Timanfaya

Park Narodowy Timanfaya - informacje i wskazówki

Park Narodowy Timanfaya (Montañas del Fuego, czyli “Góry Ognia”) jest niezwykłym wynikiem erupcji na południu Lanzarote w XVIII wieku. Podróżnik obserwuje tu spektakl wielobarwnych kraterów, podziwia strumienie zastygłej lawy, robi imponujące zdjęcia księżycowym krajobrazom, które odzwierciedlają płonącą ziemię i jej niekontrolowaną siłę.

W Parku Narodowym Timanfaya można zobaczyć jedną z największych aktywności wulkanicznych na świecie, zarówno ze względu na ogromną ilość materiałów wyrzucanych przez ogień, jak i na spektakularny sześcioletni czas trwania erupcji: 1730 – 1736.

To co przykuwa wzrok to przede wszystkim Wysepka Hilario (Islote del Hilario), z której widać “morze lawy” z 25 kraterami. Krajobrazy te wzbudzają w podróżniku skrajne emocje: fascynują go, ale i przerażają. 

Dodatkowo, jeśli zdasz sobie sprawę, że pod Twoimi stopami znajduje się ponad 20 zatopionych przez lawę wiosek, bez wątpienia, odczujesz ogromny respekt przed potęgą natury.

Park Narodowy Timanfaya
Krater Serduszko, czyli "El Corazoncillo"

Pod wrażeniem wulkanicznego piękna był również sam César Manrique, który zaprojektował 14- kilometrową Trasę Wulkanów. Park zwiedza się autokarem z większą międzynarodową grupą lub mikrobusami do 14 osób podczas wycieczki  zorganizowanej przez We Love Lanzarote. 

Trasa ciągnie się wzdłuż głównego jądra erupcji, podczas której zwiedzający może zobaczyć ogromne skupisko jaskiń, kraterów, warstw lawy i imponujące  wulkaniczne ściany, które transportują go na Księżyc albo na planetę Mars.

park narodowy Timanfaya

Poza wytyczoną trasą w Parku Narodowym Timanfaya, artysta zaprojektował również restaurację El Diablo , w której główną atrakcją kulinarną są grillowane dania ogrzewane  naturalnie buchającym ciepłem wulkanicznym. Temperatura z wnętrza ziemi dochodzi do 800 stopni Celsjusza, zatem kanaryjskie ziemniaczki – papas arrugadas, sardynki i piersi z kurczaka, smażą się tutaj dość szybko.

Na co zwrócić uwagę, zwiedzając
Park Narodowy Timanfaya?

Rzeźba Diabła z Timanfaya: ten charyzmatyczny symbol Parku Narodowego wita nas na drodze Montañas del Fuego. Jego figurki można znaleźć na terenie Parku, zrobić masę super zdjęć, a nawet przebić piątkę z diabłem. 

Szukasz oryginalnej  pamiątki z Lanzarote?  W sklepie z pamiątkami na terenie parku kupisz breloczki, biżuterię, kolczyki i magnesy z diabłem z Timanfaya

lanzarote, cesar manrique, devil-1936743.jpg

Morze kraterów o nieskończonych teksturach i  kolorach. Tereny Timanfaya są popularnym miejscem, które zostało wybrane przez astronautów do przeprowadzenia części szkolenia przed wyprawami planetarnymi.

Dolina Spokoju: Valle de Tranquilidad: zsynchronizowana z “Księżycowym Morzem Spokoju” – gdzie wylądował Apollo 11. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na trasie. 

Lampy w restauracji: stworzone z ręcznie kutych patelni – reprezentują nieograniczoną kreatywność Manrique.

Lanzarote największe atrakcje
Dolina Spokoju

The Dead Garden, czyli ogród śmierci:  Znajdujący się w centrum restauracji, ten mały szklany ogród jest hołdem dla legendarnego pustelnika Hilarego, której historii tutaj nie przytoczę. Poznacie ją podczas zwiedznia Parku. 

Doświadczenie geotermalne: Wybuchające gejzery najlepiej prezentują się podczas krótkich filmików. Nie ma co robić zdjęć, poniewaz wybuch gejzeru trwa 2 sekundy.

FAQ - Park Narodowy Timanfaya

Jak długo trwa zwiedzanie Parku Timanfaya?

1h15 min – 1h30min

O której godzinie najlepiej udać się do Parku Timanfaya?

Najlepiej udać się z rana, jeszcze przed otwarciem Parku ok. 09:00. Dobrą godziną również jest  czas obiadowy, czyli ok. 14:00. 

W które dni najlepiej zwiedzić Park Narodowy?

Najlepszymi dniami, aby odwiedzić Park Narodowy są soboty, niedziele i poniedziałki

Jak się ubrać do Parku Timanfaya?

Zaleca się noszenie wygodnych ubrań i zakrytych butów. Latem, między czerwcem a wrześniem, noś czapkę i/lub ochronę przeciwsłoneczną. Zimą, między październikiem a kwietniem, noś ciepłą odzież, ponieważ jest to wietrzny obszar.
Gdzie najlepiej robić zdjęcia w parku?

Polecamy, aby robić zdjęcia w rejonie gejzerów, naturalnego pieca, figury Diabła oraz podczas Szlaku Wulkanów. 

Wybuchy gejzerów i demonstracje ognia są najbardziej spektakularne, kiedy są filmowane w trybie “slow-motion”.  

Czy na terenie parku jest parking?

 Parking znajduje się na wysepce Hilario.  Należy zachować ostrożność podczas otwierania drzwi zaparkowanego samochodu, ponieważ znajduje się on na obszarze o stromym zboczu i może uderzyć w inne pojazdy.

Kolejki wejściowe do Parku

W sezonie wakacyjnym od czerwca do września nie opłaca się jechać wypożyczonym samochodem. Kolejki są nawet do 4 h stania. Pamiętaj, że i tak Park Narodowy zwiedza się autokarem, który znajduje się na terenie Parku. Zachęcamy jednak skorzystć z usług naszej firmy, jeśli chcesz zaoszczędzić czas, a przede wszystkim zaczerpnąć wiedzy od naszych polskich przewodników.

Poznaj naszą ofertę mikrobusami w małych grupach do maksymalnie 14 osób. Link znajdziesz tutaj:

Ile kosztuje bilet wstępu do Parku?

Bilety można kupić bezpośrednio w Parku Timanfaya lub przez tę stronę internetową: 

Dorosły: 12€

Dziecko (7-12)- 6€

Dziecko (0-6) – GRATIS

Jeśli interesuje Cię inne atrakcje turystyczne, zaleca się kupić bon turystyczny, dzięki któremu zaoszczędzisz pieniądze i czas na stanie w kolejkach. 

Takie bony możesz zakupić na stronie internetowej CACT

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *