We Love Lanzarote

Lanzarote największe atrakcje

Największe atrakcje na północy Lanzarote

Lanzarote największe atrakcje

Lanzarote - największe atrakcje na północy wyspy

Przedstawiamy listę głównych atrakcji na północy Lanzarote według We Love Lanzarote.

lanzarote największe atrakcje

Często pytacie o największe atrakcje na północy Lanzarote. Oto lista wedlug We Love Lanzarote.

Śmiało można podzielić Lanzarote na dwie części: północną i południową. Mimo że wyspa jest mała, uważam, że jeden dzień to stanowczo za krótko, aby dostrzec jej prawdziwe piękno. Najlepszym pomysłem jest zwiedzanie jej krok po kroku. Wtedy będziemy mieć pewność, że zobaczyliśmy wyspę dokładnie.

Jaskinia Jameos del Agua

lanzarote najwieksze atrakcje

Jaskinia Jameos del Agua jest drugą największą atrakcją na Lanzarote  zaraz po Parku Narodowym Timanfaya. Jest doskonałym przykładem artystycznej wizji Cesara Manrique na zagospodarowanie terenu, której wykonania podjął się jego przyjaciel  Jesus Soto.  

Jaskinia zdobyła swoją popularność nie tylko ze względu na doskonałość połączenia elementów przyrodniczych z pracą człowieka. O jej wyjątkowści stanowi również fauna. W jaskini żyją ślepe kraby albinosy, które  zamiast w oceanicznych głębinach, upodobały sobie życie właśnie na terenie “jeziorka” Jameos del Agua. Ze względu na wyjątkowość występowania, stały się symbolem Lanzarote.  

Jaskinia Cueva de Los Verdes

Lanzarote, wycieczki i atrakcje po polsku

Tę atrakcję musisz zobaczyć, jeśli Twoje zainteresowania krążą wokół wulkanologii i speleologii.

Jaskinię Cueva de los Verdes zwiedza się z przewodnikiem, który podczas godzinnej wyprawy opowiada o wnętrzu ziemi, wybuchach wulkanów na Lanzarote i uświadamia przyjezdnym, że znajdują się w jednym z  najdłuższych tuneli wulkanicznych na świecie, czyli w  Tunelu Atlantyda. 

Jeśli lubisz “wyprawy niespodzianki”, ta atrakcja na pewno zrobi na Tobie wrażenie….

Caleton Blanco

Lanzarote, wycieczki i atrakcje po polsku

Szukasz piaszczystych białych plaż na Lanzarote? Znajdziesz je właśnie tu, na północy wyspy. 

Laguna Caleton Blanco należy do mniej znanych atrakcji na Lanzarote, a jest zdecydowanie jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Bielusienki, mięciutki piasek; krystalicznie czysta turkusowa woda i przede wszystkim płytkość jej wód stanowią o wyjątkowości tego miejsca. 

 Caleton Blanco znajduje się niedaleko miejscowości Orzola. 

 

Mirador del Rio

Lanzarote największe atrakcje

Na liście największych atrakcji na północy Lanzarote nie może zabraknąć najpopularniejszego punktu widokowego na wyspie, czyli Mirador del Rio. To właśnie z tego miejsca obserwuje się  wyspę La Graciosa. 

Skąd wzięła się nazwa? Mirador oznacza punkt widokowy, Rio – to rzeka i faktycznie między dwoma miejscami istnieje wcięcie w oceanie, które przypomina rzekę. 

Raz do roku organizuje się tutaj zawody pływackie tzw. Travesia a nado EL RIO. Odcinek 2600 m należy przepłynąć maksymalnie w ciągu jednej godziny. Start jest na Lanzarote  z Playa de bajo Risco, a meta znajduje się na La Graciosie w miejscowości Caleta del Sebo.

Punta Mujeres

lanzarote wycieczki jednodniowe

Ta Mała wioska rybacka okaże się  fantastyczną atrakcją dla miłośników prawdziwego lokalnego klimatu Lanzarote. 

Tutaj życie płynie bardzo powoli i głównie koncentruje się przy basenach naturalnych. W Punta Mujeres można spotkać głośno śmiejące się rodziny hiszpańskie i energetycznych nastolatków skaczących do krystalicznie czystej wody z małych pomostów rybackich. 

To jedno z tych miejsc na Lanzarote, w którym powietrze pachnie algami, przypominając przyjezdnym o prawdziwej rybackiej naturze Lanzarote. 

Arrieta

lanzarote największe atrakcje

Jeśli to, czego szukasz na wakacjach to turystyka kulinarna,  zdecydowanie musisz przyjechać do Arriety. Ta mała miejscowość znajdująca się na północnym wybrzeżu Lanzarote  jest  jedną z topowych miejscówek na gastronomicznej mapie wyspy. 

Lubisz owoce morza i świeże ryby? Chciałbyś spróbować grillowaną ośmiornicę? A może masz ochotę na krewetki w czosnku? Nie zwlekaj i wbijaj w GPS miejscowość Arrieta.

Famara

lanzarote pogoda

Famara to nie tylko plaża, Famara to stan umysłu. 

Szukasz miejsca na romantyczny spacer? Przyjedź na Famarę. Przechadzka po 3 -kilometrowej plaży, która odbija się w najwyższych klifach na Lanzarote, sprawi że będziesz chciał tu wielokrotnie wracać. 

Famara to także raj dla sportowców.  Rządzą tu surfing i kitesurfing, ale także biegacze znajdą tu fantastyczne trasy  do biegów trailowych. Koniecznie musisz wziąć udział w zawodach Famara TOTAL

Wulkan Corona

Lanzarote, wycieczki i atrakcje po polsku

Lubisz chodzić po górach? Udaj się na wulkan Corona, który strzeże północej części Lanzarote. 

Włóż do plecaka buty trekkingowe, wygodne ubranie, butelkę wody, książkę do czytania  i po 40 -tu minutach zdobywasz jeden z najważniejszych wulkanów na Lanzarote. Piękne widoki na krater i otaczającą przyrodę są gwarantowane.

Proponuję, aby na chwilę się tu zatrzymać i usiąść na jednym z kamieni. W tym momencie wyciągnijcie książkę z plecaka. Zacznijcie czytać i po kilku minutach, oderwijcie wzrok od lektury. Spójrzcie przed siebie i doceńcie potęgę otaczajacej Was przyrody. Robiłam to wielokrotnie i było to cudowne doświadczenie. 

Haria

lanzarote najwieksze atrakcje

Haria wraz z miejscowością Teguise należą do najbardziej artystycznych wiosek na Lanzarote. Koniecznie przyjedź tu w sobotę na lokalny targ rękodzieła (10:00 – 14:30). 

NIgdzie indziej na Lanzarote bielone domy nie prezentują się tak pięknie jak tutaj. Jest to za sprawą palm, które cudownie wkomponowują się w architekturę terenu.  

Haria jest niezwykle przytulną miejscowością, wręcz oazą… spokoju. WIedział o tym Cesar Manrique, który zamieszkał tu i tworzył przez ostatnie lata swojego życia.  Będąc tu, koniecznie odwiedź jego dom.  Jestem przekonana, że ta wizyta Cię zainspiruje. 

Orzola

Lanzarote, wycieczki i atrakcje po polsku

Wakacje na Lanzarote z reguły zahaczają o zwiedzanie La Graciosy. Aby udać się na tę małą wysepkę, leżącą na północy Lanzarote, musisz udać się do portu w Orzoli. Stąd odpływają promy na wyspę sąsiadkę. Istnieją dwie firmy transportowe: Lineas Romero i Biosfera Express. Z tą ostatnią współpracujemy i zabieramy naszych rodaków na wycieczkę katamaranem na La Graciosę. 

Wyprawa katamaranem cieszy się ogromną popularnością i zdecydowanie powinniście skorzystać z niej podczas swoich wakacji na Lanzarote. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *